Τώρα είναι Τετ Οκτ 22, 2014 2:59 am
Font Size

''ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΟΣ'' ΥΜΝΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΙΣΤΩΝ.

Συζήτηση, φώτος & βίντεο για το Ποδόσφαιρο. Διαβάστε τα νέα του Απόλλωνα

Συντονιστές: Tasos-Kypseli, Stelios K, faidra romanou, Aris K, Tasos Mod

Re: ''ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΟΣ''-4ος ΥΜΝΟΣ.[1987-2013]

Δημοσίευσηαπό Σταμάτης Βελλής » Τρί Ιούλ 30, 2013 2:44 pm

Δεν υπάρχουν "αρμόδιοι" για ένα τέτοιο θέμα. Είναι υπόθεση όλων και σίγουρα πάντως όχι της ΠΑΕ.
Άβαταρ μέλους
Σταμάτης Βελλής
Βετεράνος x3

Re: ξαν-αρχι-ζω σε 19,αφιερωμενος ΑΠΟΛΛΩΝΙΣΤΙΚΟΣ 4ος ΥΜΝΟΣ.

Δημοσίευσηαπό GeorgeBest » Τρί Ιούλ 30, 2013 11:45 pm

παμε απο την αρχη,
πριν χρονια το 1987 εφιαξα το
ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ.....
μετα με την τρομερη πορεια που ειχαμε με ΚΑΤΣΕΜΠΑΧ ΚΛΠ ειμασταν 3η ομαδα στον πρωτο γυρο θυμαστε;
και μετα με την ξεφρενη πορεια για Ουεφα που πηγαμε τελικα,
εφιαχνα εναν υμνο,που μαλιστα τον διορθωναμε στο ταξιδι προς την θεσσαλονικη,μεσα στο πουλμαν με αυτον που καθοταν διπλα μου να ειναι ο ρολιγκαν και απεναντι μου η οικογενεια της κυριας μαγδας,που το συζηταγαμε λεξη λεξη,μαλιστα κ κυρια μαγδα διορθωνε και τα ορθογραφικα οπου υπηρχαν,
για χ λογους δεν τον τελειωσα τοτε,κριμα γιατι τωρα δεν θα τα γραφαμε ολα αυτα,
θα υπηρχε ο υμνος γραμμενος απο τους φιλαθλους [εμενα] και τερμα.
Θυμαστε τοτε γενικα απο το 1960 ,1970 ,1980, 1990 ,2000, βαζαμε κανεναν υμνο στο γηπεδο;κανεναν,
ουτε η τοτε παε, ουτε ο ερασιτεχνης,
απο τοτε ειχα πει και μαλιστα στον ΤΟΤΕ ΠΡΟΕΔΡΟ ΚΩΣΤΑ ΑΛΑΜ... οτι γραφω ενα υμνο για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ και ξερετε τι μου ειπε,''θα το δωσω να το φιαξη ο ΣΑΒΟΠΟΥΛΟΣ''
βεβαια θα ηταν τιμη μου στα λογια/στιχους ενος ΑΠΟΛΛΩΝΙΣΤΟΥ να εβαζε μουσικη ενας γιγαντας ενας θεος οπως ειναι για μενα ο Δ.Σ.
αλλα δεν εννουσε αυτο ο Κ.ΑΛ.
Γιαυτο και δεν το συνεχισα.
Δεν ειναι το θεμα υμνος σημερινο,για μενα ,
δεν ακουγοτανε τοτε τιποτα,μολις τοτε 2000+δημιουργηθηκε ο πρωτος συνδεσμος,
εγω προσπαθουσα απο το 1970 στην 7-8-9-10 θυρες να φιαξω τον πρωτο αλλα ηταν πολυ μεγαλοι σε ηλικια οι περισσοτεροι και δεν γινοταν......

.....επισης ΓΙΑ τα δυσκολα χρονια που περασαμε τα 13 αυτα,2000-2013 οταν ελαχιστοι κρατησαμε την ομαδα την ιδεα και ολα οσα κρατησαμε,αλλοι με τα ελαχιστα τους λεφτα αλλοι με παρουσια στο γηπεδο στις προπονησεις,εγω απο δικης μου πλευρας υποσχεθηκα να ετοιμασω εναν υμνο που θα εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ,ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΣΑΝ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΦΙΛΑΘΛΟ ΜΑΖΙ,
θεωρω οτι οχι εναν αλλα 13 υμνους επρεπε να εχουμε γραψει,
για την συνχρονη ιστορια μας,
,ο υμνος θα φιαχθη και με μουσικη που θα ειναι/ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ πιο ομορφα τα λογια,
που θα κοστιση
για να βγη απο το στουντιο 1000 ευρω ,στο πρωτο ματς θα κληρωσουμε εναν να καθετε
στην εισοδο και να μαζευη απο 1 ενα ευρω απο τον καθενα αν κανουμε ας πουμε 1000 εισητηρια θα εχουμε και 1000 ευρω που θα τα δωσουμε στο στουντιο,αν τον ακουσουμε μετα και δεν μας αρεσει ,ειναι απλο,στο 2 ματς ξανα ενας υπευθυνος/κληρωση ξανα απο ενα ευρω ολοι και παει λεγοντας εως οτου και στους χιλους μας αρεσει,
χωρις στεναχωριες και χωρις ενστασεις,
αν παλι στο τελος μετα απο 1000 προσπαθειες δεν εγκρινουμε να εχουμε εναν νεο-4ο υμνο,δεν πειραζει,εγω θα εχω κανει την προσπαθεια μου.
[C]'Μεσα στα χιονια, μεσα στα κρυα,EΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ'.
Στους αιωνας των αιωνων,παντα πρωτος ο ΑΠΟΛΛΩΝ.
Υπερανω ολων ο ΑΠΟΛΛΩΝ.
Ενας ειναι στην Ελλαδα ο γαλαζιος ο ΘΕΟΣ..
''ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΟΣ''Υμνος θεου ΑΠΟΛΛΩΝΑ μας.
ΑΠΟΛΛΩΝ 1890,
[Αθηνων εκ Σμ.]G.APOLLON B.
Άβαταρ μέλους
GeorgeBest
Βετεράνος x3

Δημοσίευσηαπό Αντώνης Βυθούλκας » Πέμ Αύγ 01, 2013 8:21 pm

Επιθυμώ να πάρω θέση κι εγώ.

George, εκτιμώ την προσπάθεια σου, αλλά οι ύμνοι δεν αλλάζουν.
Εκτός και αν υπάρξει κάτι συγκλονιστικά καλύτερο, αγαπηθεί, τραγουδηθεί και γίνει αποδεκτό από την μέγιστη δυνατή πλειοψηφία.
Επειδή όλοι σε αγαπάμε, αν θέλεις, μην τον αυτοαποκαλείς μόνος σου, νέο ύμνο του Απόλλωνα, ας μείνουμε προς το παρόν σε 14 τετράστιχα που έγραψες, προφανώς με πολύ αγάπη.

Χαίρομαι που στους στίχους αυτούς, έχει συμπεριλάβει και ένα από τα δικά μας συνθήματα, τραγουδάκια, από την δεκαετία του 60, που το πρωτοτραγουδήσμε στην Άρτα και μετά στην θύρα 3. :D
-------------------- «ΓΑΛΑΝΟΣ, ΓΑΛΑΝΟΣ, ΓΑΛΑΝΟΣ ΘΕΟΣ
-------------------- ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ O ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ»
Αντώνης Βυθούλκας
Άβαταρ μέλους
Αντώνης Βυθούλκας
Βετεράνος x3

Δημοσίευσηαπό GeorgeBest » Παρ Αύγ 02, 2013 12:47 pm

Στις αρχες Ιουλιου οταν τελειωσα επιτελους με την υποθεση στιχων,
μετα απο 25-30 χρονια,εψαξα να βρω στουντιο για να δω δουλειες των στουντιο με ομαδες,σχετικα με υμνους,να δω τιμες,να δω τεχνικα θεματα ,τι χρειαζεται,κλπ,
κατεληξα σε ενα στουντιο που εχει φιαξει τους υμνους του παο/οσφπ/αεκ,
εγω αφου ειχα κανει δουλεια στιχων πανω στο ρεμπετικο μας,ειχα μια διασκευη απο πλευρας μουσικης απο ρεμπετικο σε ροκ,μαλιστα ειχα κανει και μια προσπαθεια με το παλιο μου γκρουπ πριν δυο χρονια και ακουγοτανε τελεια,αλλα δυστυχως αυτο το στοιχειο χαθηκε,
παμε στον Ιουλιο φετος,
ζηταω απο τον γουεμπ μαστερ οτι υπαρχη σε σι-ντι απο υμνους για να δω αν,
αφησουμε ατοφια την μουσικη απο τον πρωτο[εποχη-συνθετης; παιδια βοηθεια σε χρονολογια;] η τον δευτερο[απολλωνιτισα ;;;] η τον τριτο[ρεμπετικο συνθετης-χρονολογια;;]
και ειχα σκοπο να βαλω μερος απο τον υμνο ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΟΣ, ΣΕ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΣΑ ΜΟΥΣΙΚΗ,
αλλα αυτο δεν γινεται και για λογους αισθητικης μιξη παλιων ρυθμων με νεων,
και μιξη παλιων στιχων με νεων,
συν το κυριο θεμα με τα ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ τα τοτε και τα τωρα,
μαλιστα εκει γυρω στο πρωτο δεκαπενθημερο του ιουλιου,λεω στον υπειθυνο του στουντιο [με αυτον ειχαμε ενα γκρουπ πριν 15 χρονια]να φιαξουμε εναν νεο υμνο απο μουσικη και στιχους και στην εισαγωγη η στο τελος να κλεινη ο πρωτος υμνος που ειναι σαν εμβατηριο ρυθμικα,
δεν το δεκτηκε,καμια νυξη σε λεξη η νοτα δεν επιτρεπεται,
η μονη λυση ειναι να μπαινη ενα κομματι απο τον α υμνο που θα ειναι σε ενα σιντι,
και ενα κομματι απο αλλο υμνο που θα ειναι σε αλλο σιντι,
αλλα στο ιδιο σιντι ο υμνος ο α,με τον β και τον γ και τον δ μιξαρισμενοι ολοι δεν επιτρεπεται,εκτος αν ολοι οι υμνοι/θεματα ειναι ενος συνθετη στιχουργου η και αλλων αλλα τα πνευματικα δικαιωματα τα εχει η μια και μοναδικη εταιρεια που τυπωνη το σιντι.
Μυλος δηλαδη.
Τωρα φτανουμε στο γιατι σωνη και καλα να γραψω στιχους υμνο και μουσικη,εγω.
Δεν ειπαμε οτι 40 50 χρονια δεν ειχαμε κανενα υμνο να παιζη απο τα μεγαφωνα του γηπεδου.
Και οταν πριν 30 χρονια καναμε μια καλη πορεια προς ουεφα κλπ και βλεποντας οτι αρεσει και τραγουδιεται τον ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ,ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΚΛΠ
τοτε αρχισα να δουλευω πανω στην ιδεα υμνος,αφου δεν υπηρχε,και δεν ακουγαμε τιποτα,
μετα καποιοι ψαξαν πισω στα παλια ,βρεθηκε ο ξεχασμενος επι μισο αιωνα υμνος,μαλιστα βρεθηκαν τρεις,ο 1ος και ο 3ος μαρεσουν φανταστικα,
τωρα εγω εκτος της συγνωμης για την αργοπορια,
θελω να ξερετε οτι δεν εχει να κανει με θεμα καλος η κακος πρωην υμνος,δεν υπηρχε υμνος πριν χρονια,μετα οργανωθηκαμε και τον βρηκαμε,
παρολαυτα αφου τελειωσα με τα λογια θα βρω τροπο και χρηματα μονο για την κατασκευη του σε αρχικο σταδιο να μην τυπωθη δηλαδη επισημα,απλως να γινουν τα πρωτα εξοδα ωστε να επενδυθη με μουσικη,και να ακουγεται απο το you tube,οπως εχει γινει με αλλες ομαδες,και πραγματι οι φιλαθλοι ξεχωριζουν ποιος ειναι πιο αναγκαιος να κυλα στα αυλακια των αυτιων τους.
Φυσικα ξερουμε ολοι οτι ενα εργο τεχνης μουσικο στιχουργικο δεν βγαινει ποτε σε κοινη θεα πριν καν γινη,ουτε περναη απο κριση και αφου αρεση η οχι να διωρθωθη η να αποσυρθη,η να τελειωση,αλοιμονο δεν θα ειχαμε τιποτα ,ακομα θα συζηταγαμε για το α η το β δισκο κλπ,
επισης και γω ειμαι με το μυαλο πισω στην ιστορια[δεν αλλαζη ο υμνος-αλλα αυτος ο υμνος να παιζη συνεχως και οχι να αφηνουμε 50 χρονια σκοταδι ηχητικο ]οπως φυσικα δεν αλλαζη τιποτα απο τον δικο μου υμνο αμα καθιερωθει που λεει ο λογος,αλλα αν του χρονου σπασει ο διαλος το ποδ του και η επο δεν κοιταξει καλα και βγουμε πρωτοι η δευτεροι η παιξουμε ευρωπη και παρουμε και στα χερια κανα κυπελλο πρωταθλημα,φυσικα εδω θα σπασει και η ουεφα κανα ποδ,ε τοτε μονος μου εγω θα αλλαξω τον υμνο μου τον φετεινο που ΘΑ :wink: εχει εγκριθει απο εσας :shock: και θα φιαξω εναν νεο υμνο που θα περιγραφη την νεα μας ΕΠΟΠΕΙΑ ΤΟΥ 2014-2015. :wink:
ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΘΛΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΑ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΕΣΙΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΥΜΝΟΥΣ,
ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 8) :lol:
Υπερανω ολων ο ΑΠΟΛΛΩΝ.
ΑΠΟΛΛΩΝ 1890,
Άβαταρ μέλους
GeorgeBest
Βετεράνος x3

Δημοσίευσηαπό MAIK » Σάβ Αύγ 03, 2013 10:06 pm

Αγαπητέ φίλε BEST κατά την ταπεινή μου γνώμη συνέχισε τον << ύμνο >> ή όπως αλλιώς και να ονομαστεί , μέχρι το τέλος , δεν πρέπει να μείνει έτσι χωρίς να ολοκληρωθεί , όλοι οι μεγάλοι και τα έργα τους αναγνωριστήκαν μετά θάνατο .
Δεν είναι απαραίτητο να αρέσει σε όλους .
Μην πτοήσε , εδώ βρεθήκαμε λίγο πριν το τοπικό και τώρα κάνουμε όνειρα για Ευρώπη .

Εικόνα
Δεν πειράζει Μπαμπά , θα κερδίσουμε την επόμενη φορά .

Κωνσταντίνος Junior

Θέλω να απολαύσω το παιχνίδι που λέγεται ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Άβαταρ μέλους
MAIK
Βετεράνος x2

Δημοσίευσηαπό Web Master Apollonistis » Κυρ Αύγ 04, 2013 3:06 am

και μενα η γνωμη μου ειναι να προχωρησει ο μπεστ με τον δικο του υμνο οπως νομιζει - να τον τελειωσει και μετα θα φανει αν αυτο κ ποσο θα γραψει ιστορια.

Γενικα, οι ανθρωποι ειναι συντηρητικοι κ δεν τους αρεσουν οι αλλαγες η ιστορια ομως εχει δειξει οτι λιγοι μπορουν ν αλλαξουν τον ρου - ασχετα τι λενε οι πολλοι...
Απολλωνιστές γραφτείτε μέλη στο φόρουμ. Οι απόψεις σας είναι λιθαράκια για να ανέβει στο βάθρο του ο Απόλλων
Άβαταρ μέλους
Web Master Apollonistis
Admin Rank

Re: ξαν-αρχι-ζω σε 13,αφιερωμενος ΑΠΟΛΛΩΝΙΣΤΙΚΟΣ 4ος ΥΜΝΟΣ.

Δημοσίευσηαπό GeorgeBest » Κυρ Αύγ 04, 2013 2:16 pm

Εχουν αρχισει και πεφτουν τηλεφωνα με προσφορες;
φυσικα δεν ειμαι εμισθος της παε,σε καμια θεση,
ουτε αυτη μου το ζητησε να μπω στο μισθολογιο της ,ουτε και εγω επισης,[ΕΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 4/8 :!: ]
ουτε και η παε με κανεναν τροπο εδωσε λεφτα τετραψηφια η πενταψηφια για τον υμνο,
ουτε ενα ευρω,αλλα,
τωρα με τα θετικα τηλεφωνα αυτα που περνω αλλαζω γνωμη,ο υμνος δεν θα δωθη σε κανεναν δωρεαν,δηλαδη τα πνευματικα δικαιωματα στιχων και μουσικης,
για να μην λεει εστω και ενας και τι ενας :roll:
οτι ο υπερπροεδρος πουλησε η οτι δηθεν τον χαρησε ενω πηρε τοσα :?: :roll:ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ,
κριμα μια προσπαθεια,
πολυ μεγαλη τουλαχιστον 25 ετων,
ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΤΗ Η ΟΠΟΙΑ παραδοξως τραγουδιετε στην κερκιδα μερος της, απο τον υμνο ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΟΣ,
Μαθετε οτι το κοστος του υμνου ηταν τα αναγκαια 500 ευρω για το στουντιο ενω κανει 1000 :!: ,και τα υπολοιπα 1300 με 1500 που θα κοστιζε το εργοστασιο να τυπωσει 500 αντυτιπα,ολα κομπλε με μακετες με ολα με εξωφυλλα,για μακετες ειχα προσφορα δωρεαν απο ΑΠΟΛΛΩΝΙΣΤΗ ΑΝΘΡΩΠΟ,αρα ζητημα αν ολα κοστιζαν 1800 με 2000 ευρω τα 500 αντ,
ξαναλεω χωρις πνευματικα δικαιωματα -εργασια προσωπικη κλπ,
γιαυτα τα νουμερα ειχα ενημερωση την παε,
η οποια με την σειρα της δεν αρνηθηκε η δεχτηκε,
αλλα ζητησε να βγη ο υμνος σε κοινη θεα,για να δουμε αν αρεση σε ολους,
εγω παλι δεχτηκα χωρις να εξηγησω γιατι στη ΠΑΕ,
η ΠΑΕ τον εμαθε τον υμνο μια μερα πριν βγη σε κοινη θεα,
δεν γνωριζω αν αρεσε η οχι,
ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ ΑΠΟΛΥΤΩΣ,
ΔΕΝ ΕΞΗΓΗΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΧΤΗΚΑ,ΑΠΟ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΜΕΡΙΑΣ ΔΕΧΤΗΚΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΝΑ ΒΓΗ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ,
[που εδω τον εξηγω τωρα που μπηκε και θεμα απο τηλεφωνου χρηματικο,
καποιος μου ειπε πηρες χχχχχχ;]
ΕΞΗΓΩ, ΔΕΧΤΗΚΑ ΟΧΙ για να δουμε αν αρεσει σε ολους,
αλλα για να ΔΟΥΝ ΟΛΟΙ ΠΑΕ/ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ/ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΙΛΑΘΛΟΙ οτι ο υμνος δεν θιγει κανεναν,
ουτε ΕΠΟ ,ουτε αλλη ομαδα,η καμια οργανωση/ομοσπονδια/διαιτητες/φιλαθλους αλλων ομαδων κλπ.και ετσι αν υπηρχε λογος να αλλαζα/απεσυρα κατι,

ΜΟΝΟ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑ,
αλοιμονο αν σε καθε δημιουργημα του ο καθε καλλιτεχνης βγαζει σε κοινη θεα το εργο του πριν την τελικη του μορφη,για να δει αν αρεσει,[το εργο υμνος ειναι ιδιομορφο ειδος τεχνης το γνωριζω,γιαυτο και τα 25 χρονια ψησιματος/αναμονης],
ποσα χρονια να περιμενω ακομα να δω τους ειδη υπαρχοντες στιχους που σε καθε αγωνα λιγο πολυ ακουγονται,αλλα οχι με μουσικη,
θα φιαχτη και η μουσικη,και μετα θα αποφασιστη ποιος θα δωση τα πιο πολλα ας πουμε 30000
ευρω ,ενα χιλιαρικο για καθε χρονο που εκανα να τον γραψω μειον τα επομενα 60 χρονια που θα ακουγεται οποτε ερχεται 300 ευρω τον χρονο,σε οποιον τον αγορασει,
βγαλτε και τα 10000 απο τα 30000 που θα ειναι της εφοριας,σχεδον τσαμπα ο υμνος,
οσο κανουν καποια παπουτσια που σε μια σεζον χαλανε :wink: :lol:η οσο κανει ενα βαψιμο ενος τμηματος.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΩΘΗ ΧΧΧΧΧΧ ΠΟΣΟ,
ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΑΖΕ ΠΑΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ ΤΟΝ ΥΜΝΟ,
ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΑΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ,αλλα ετσι δεν πειραζη ,
εγω τον τελειωσα μηπως και προλαβεναμε την πρωτη αγωνιστικη στην Α' ΜΕΤΑ ΑΠΟ 13 ΧΡΟΝΙΑ,που παει ναταν κιαλλη,
και μου δινεται η ευκαιρια να βαλω ''προσφερετε υμνος '' σε κατι που αγαπαμε παρα πολυ,
ετσι μονο θα εκτιμισουν και οι ελαχιστοι μονο αμα ξερουν οτι κατι κανει πολλα λεφτα αρα θα εχει και μεγαλη αξια.
Τελος ευχαριστω που 650 ΦΙΛΑΘΛΟΙ εως σημερα, ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΔΑΝ ΤΟΝ ΥΜΝΟ,
ΠΟΛΛΟΙ ΓΡΑΨΑΝ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΞΗΓΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ,
ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΘΕΤΙΚΑ,
ΕΚΤΩΣ ΑΠΟ ΔΥΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΣΕ ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΕ ΚΛΠ.
ΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΕ ΕΙΤΕ ΣΑΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑΡΗΣ ΕΙΤΕ ΣΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ,ΘΑ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΙΜΗ ΜΟΥ,[οταν πηραμε την ανοδο,εστειλα υπερπροεδρικα συνχαρητηρια στον ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟ ΝΙΚΗΤΗ και του ειπα οτι ειμαι στην διαθεση του ,οπως αυτος μας ειχε ζητηση περσι ,στο τι μπορουμε να κανουμε για την ομαδα,μονο αυτο].
θα μου πειτε δινης σημασια σε δυο τηλεφωνα,
ναι αλλα μεθαυριο στο γηπεδο ολοι θα θελουν κερασμα,
και για τα συγχαρηκια του υμνου;
--που θα ερθει;--και για τα μπικινια που νομιζουν οτι πηρα........
ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 650 ΤΟΥΣ 647 ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΘΕΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ. :lol:
Υπερανω ολων ο ΑΠΟΛΛΩΝ.
ΑΠΟΛΛΩΝ 1890,
Άβαταρ μέλους
GeorgeBest
Βετεράνος x3

Δημοσίευσηαπό Tasos-Kypseli » Κυρ Αύγ 04, 2013 2:58 pm

O αγαπημένος Πρόεδρος μας GEORGE BEST , αποδεικνύοντας για ακόμα μια φορά την ΑΓΑΠΗ του για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ και τους Ανθρώπους μας , δημιουργεί τον ΥΜΝΟ.
Τιμούμε & σεβόμαστε την παντελώς ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ προσπάθεια του & τον ευχαριστούμε για αυτό...
Προφανώς ο καθένας μπορεί να έχει την άποψη του και να την εκφράζει...
Πρόεδρε μας Σε αγαπάμε...
Η «απλή και καθαρή αλήθεια» είναι σπάνια καθαρή και ποτέ απλή. Όσκαρ Ουάιλντ ( 1854-1900 , Ιρλανδός συγγραφέας).
Άβαταρ μέλους
Tasos-Kypseli
Global Moderator
Global Moderator

Δημοσίευσηαπό MAIK » Κυρ Αύγ 04, 2013 6:35 pm

BEST σε αυτό τον <<ΥΜΝΟ>> είναι γραμμένη όλη η ιστορία της ομάδας μας μέχρι τώρα.

Περιμένω να τον ακούσω τελειωμένο με μουσική .

Keep walking

Τελειωσέτον τον τιμημένο , δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω …

Εικόνα
Δεν πειράζει Μπαμπά , θα κερδίσουμε την επόμενη φορά .

Κωνσταντίνος Junior

Θέλω να απολαύσω το παιχνίδι που λέγεται ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Άβαταρ μέλους
MAIK
Βετεράνος x2

Re: ''ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΟΣ'' ΥΜΝΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΙΣΤΩΝ.

Δημοσίευσηαπό GeorgeBest » Τρί Αύγ 13, 2013 12:14 pm

Γουρι που θα μας φερει αυτος που ΔΕΝ :shock: ηθελε/ΦΟΒΟΤΑΝΕ :o την ευχη μου περσι στις αλλες ομαδες,
μην τυχον και αφου ευχομαστε εμεις καλη τυχη,
βγουν αυτες μπροστα απο εμας και εμεις βγουμε πχ ,22δευτεροι=πρωτοι απο το τελος,
οπου πραγματικα βγηκαμε αλλα εντελως αναποδα :wink: :lol: αρε ΑΠΟΛΛΩΝΑΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ,ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ,
ΘΥΜΑΣΤΕ,
''Ο ΑΠΟΛΛΩΝ 1890 ΕΥΧΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΙΣ Β' ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ'',
και αυτο το εβαζα πριν απο καθε αγωνα και με οποια ομαδα παιζαμε στον Α' ΓΥΡΟ,
ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΟΥΡΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΒΡΑΒΕΥΣΑ ΚΙΟΛΑΣ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΡΝΗΣΗ ΤΟΥ,ΕΓΩ ΜΕΤΡΑΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΤΑΩ,
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΗ ΓΟΥΡΙ ΝΑ ΣΚΙΣΗ Ο ΥΜΝΟΣ,
ΘΑ ΜΠΗ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΣΕ :roll: :roll: :roll: :roll: ΧΡΟΝΙΑ :lol:
[εδω θελω να πω σε διαφορους ευτυχως ελαχιστοτατους δυο τρεις,
οτι δεν ειμαι τιποτα εγω ,μην τα βαζουν μαζι μου δεν ειμαι τιποταα ,
απλως αυτα που κανω η που γραφω η που λεω ΒΓΑΙΝΟΥΝ,
ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΜΕΤΑΦΕΡΟΜΕΝΑ/ΥΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ
,δηλαδη εγω ειμαι ενας απλος μεταφορεας/διαμεσος,πως λεμε μεταφοραι ο βαγγελης καμια σχεση.] :cry: :lol:
Υπερανω ολων ο ΑΠΟΛΛΩΝ.
ΑΠΟΛΛΩΝ 1890,
Άβαταρ μέλους
GeorgeBest
Βετεράνος x3

Δημοσίευσηαπό Αντώνης Βυθούλκας » Τρί Αύγ 13, 2013 1:49 pm

Αγαπητέ George καλησπέρα,
Αναφέρεσαι σε μένα, μπλέκεις πολλά πράγματα μαζί, και είμαι υποχρεωμένος να σου απαντήσω.
Πρώτα απ’ όλα για την βράβευση, σ’ έχω ευχαριστήσει επανειλημμένως, και προσωπικά και δημόσια και ακόμη μία φορά σ’ ευχαριστώ.
Τώρα όσον αφορά,
1) τις γραπτές ευχές σου πέρυσι, προς τους αντιπάλους μας, για καλή επιτυχία, ευγενικά σου πρότεινα, ότι είναι επιλογή σου να τους εύχεσαι καλή επιτυχία, γνώμη μου όμως ήταν ότι αφού θέλεις να τους ευχηθείς, ευχήσου τους, "καλή δύναμη". Εγώ απλά σου είπα την γνώμη μου, εσύ αποφάσισες. Τώρα αν το έκανες για «γούρι», συνέχισε το κι εφέτος. :lol:
2) Τους στίχους που με πολλή αγάπη έγραψες, δεν μπορείς να αυτοαποκαλείς νέο ύμνο του Απόλλωνα, χωρίς να έχεις την έγκριση και την συγκατάθεση από κανένα, παρά μόνο από 2-3 άτομα μέσα στο φόρουμ. Ο κάθε ύμνος δεν επιβάλετε από έναν, αγαπιέται από πολλούς.

Απορώ γιατί σε ενόχλησε τόσο πολύ η γνώμη μου. Την στιγμή που δημοσιεύεις τους στίχους μέσω του φόρουμ, οφείλεις να δεχτείς την κριτική, πάντα καλοπροαίρετα.

Σε κάθε περίπτωση ο χρόνος θα δείξει.

Υ.Γ. Εγώ κάθε φορά που διαφωνεί κάποιος μαζί μου, χαίρομαι να μου το λέει στα ίσα, και όχι σε πηγαδάκια, πίσω μου.

Με εκτίμηση,
Αντώνης Βυθούλκας
Άβαταρ μέλους
Αντώνης Βυθούλκας
Βετεράνος x3

Δημοσίευσηαπό Aris K » Τρί Αύγ 13, 2013 2:06 pm

Eϊναι λίγο παραπονιάρης ο υπερpresident κύριε Αντώνη αλλά φαντάζομαι δεν μας κρατάσει κακία που δεν θέλουμε να το λέμε ύμνο αλλά τραγούδι για τον Απόλλωνα, μέχρι τουλάχιστον το σύνολο των Απολλωνιστών να αποφασίσουν κάτι διαφορετικό. :wink:

Βest μου, αν επιλέξεις φέτος να έρθεις σε εκτός έδρας αγώνα με απόσταση από τη βάση μας μεγαλύτερη από 500 χιλιόμετρα το τραγούδι θα το λέω και εγώ ύμνο!!!! :wink:
Και αυτό είναι υπόσχεση.

Διευκρίνηση για αποφυγή παρεξηγήσεων όμως : Θα το λέω ναι μεν ύμνο αλλά δεν θα το στηρίξω όμως αν τεθεί θέμα επίσημα να επιλέξουμε νέο ύμνο. :wink:
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΡΕΛΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ UP OLWN.
Άβαταρ μέλους
Aris K
Global Moderator
Global Moderator

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ποδόσφαιρο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Βασικό Menu

Σύνδεση